Siber Güvenlik

Siber Güvenlik Siber güvenlik kuruluşların sistem, network ve programlarının bütünlüklerinin, gizliliklerinin ve erişilebilirliklerinin dijital saldırılardan korunmasıdır. Dijital saldırıların amacı hassas veriye erişmekten onu değiştirip yoketmeye kadar değişebilir ki bu durum saldırılara uğrayan firmaların para kaybetmelerinden normal iş süreçlerini devam ettirememelerine kadar uzanan önemli zararlar doğurabilir. Funtent proaktif siber güvenlik hizmetiyle, müşterilerinin network ve sistemlerin güvenliğinin sağlanması için alınması gereken tedbirlerin belirleyerek güvenli ağ mimarisine kavuşmaları için yapılması gerekenleri tespit etmektedir. Siber saldırılara karşı en etkili savunmanın oluşturulabilmesi için ilgili organizasyon dahilindeki tüm kişi, süreç ve teknolojinin bu savunmaya katılması gerektiğinden Funtent bu 3 alanda da müşterilerine hizmet vermektedir.

Siber Güvenlik *Kişiler için organizasyon içindeki veriye erişim seviyesine uygun olarak farklı seviyelerde siber güvenlik eğitimleri düzenlemekteyiz.

*Farklı sızma testleri uygulayıp bulunan açıkları ve savunmasızlıkları göz önüne alarak organizasyonun özelliklerine uygun olan en etkili siber güvenlik süreç yönetimini oluşturuyoruz ki bu süreç yönetimi, herhangi bir saldırıyla karşılaşıldığında, saldırının tespit edilmesinden, saldırı esnasında sistemlerin korunmasını, saldırıya cevap verilmesinden saldırı sonrası hasar tespiti ve ilave iyileştirmeleri kapsamaktadır.

*Antivirüs yazılımları, DNS filtering, malware koruması, eposta güvenlik çözümleri gibi birçok farklı teknolojinin doğru uygulanması siber saldırılara karşı korunabilmek için en güçlü silahtır; Funtent bilgisayarlardan networke, routerlardan akıllı cihazlara kadar kullanılması gereken teknolojilerin belirlenmesi ve uygulanması alanlarında hizmet vermektedir.